Pubg Neden Kasıyor? (Pubg Donma Sorunu)

Pubg 2017 yılına damga vuran oyunlardan biri oldu. henüz erken erişimde olmasına rağmen cs:go, lol gibi birçok oyunu hem steam’de hem de twitch.tv’de geride bıraktı. Pubg’yi henüz erken erişimde olmasına rağmen bu kadar popüler yapan ise şüphesiz tanıtım (pr) çalışmaları ve oyunun harikalığı. Steam’de sunulduktan sonra twitch yayıncılarına kodlar dağıtan yapımcı şirket zaten oyunda kendini izlettirdiği için büyük bir başarı yakaladı.

Oyunun erken erişimde olması birçok problemi beraberinde getiriyor. Optimize edilmemiş oyun sistemi (grafik ve kodlar) pubg’yi oynamak isteyenlerin hevesini kursağında bırakıyor. Eğer son teknoloji bir oyun bilgisayarınız yoksa hevesle aldığınız pubg’yi oynayamıyor veya ayarları düşürerek zevksiz bir şekilde oynamak zorunda kalıyorsunuz. Özellikle mobil ekran kartları modeli ve gb olarak kapasitesi ne kadar yüksek olursa olsun pubg’yi oynatmıyor (örnek geforce 930mx). oyunu satın almadan önce en az 8 gb raminizin ve mobil özellikli bir ekran kartına sahip olmamanız gerektiğine dikkat edin.

Pubg’nin yapımcı firması büyük bir hata yapmadığı sürece bu oyun popülerliğini kaybedecek gibi gözükmüyor. Doğal olarak oyun geliştirilmeye devam edecek. Pubg geliştikçe fps ve donma sorunları düzeltilecek ve daha stabil bir hale gelecektir. Düşük özellikli bir bilgisayara sahipseniz pubg’yi satın almak için en azından erken erişimin kalkmasını ve stabil sürümüm yayınlanmasını bekleyin. Siz de pubg ile ilgili yorum ve düşüncelerinizi bu yazı altından bizimle paylaşabilirsiniz. Keyifli oyunlar dileriz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir