Bu kullanım şartları csciyiz.com (bundan sonra CSCİYİZ olarak anılacak) ve csciyiz.com adresine ve csciyiz.com ile ilgili alt alanlara ve sayfalara gelen kullanıcılar (bundan sonra kullanıcı olarak anılacak) arasında yapılan yasal sözleşme yerine geçer.

CSCİYİZ, kullanım şartlarını değiştirme, yenileme, silme ve ekleme hakkını saklı tutar. Değişen ve yenilenen şartları takip etmek kullanıcının sorumluluğundadır. Eğer şartları takip etmemişse, kabul etmiş sayılır.

İçerik

  • CSCİYİZ içerisindeki yazı, görsel ve tüm dökümanlar internet üzerinden derlenmiş veya özgün olarak üretilmiş olabilir. Alıntı olmayan özgün içeriklerin telif hakkı CSCİYİZ’e aittir. İletişim bölümünden irtibata geçerek kullanım için izin alınmalıdır.
  • CSCİYİZ içerisindeki program, arşiv gibi dosyaların virüs, trojen gibi taramaları mümkün olduğu kadar yapılıyor olsa da alıntı olan dökümanlarda çıkabilecek herhangi bir zararlı yazılımdan CSCİYİZ sorumlu tutulamaz.
  • Döküman ve içeriğin güvenlik taraması ve kullanımından kullanıcı sorumludur, CSCİYİZ kendi üretmediği bir yazılımdan oluşabilecek herhangi bir zarardan sorumlu tutulamaz.

Kullanıcı Olarak Sorumluluklarınız

  • CSCİYİZ kullanıcıları, CSCİYİZ içindeki yazıları okuma, paylaşma ve kullanma gibi nedenlerden doğacak bütün sorumluluğu kabul eder. Web sitesi ve içerik yazarı bu durumdan sorumlu değildir.
  • Kullanıcılar, gönderilerin altına yaptığı yorumlardan sorumludur. Bu konuda da CSCİYİZ sorumlu değildir. Bütün yorumlar değerlendirilir fakat hukuka aykırı bir sorun oluştuğunda CSCİYİZ yönetimi ve CSCİYİZ sitesi bu yorumlardan sorumlu tutulamaz.
  • CSCİYİZ kullanıcıları, siteyi kullanırken evrensel ve ulusal kanunlara uygun kullanmalıdır. İnternet üzerinden saldırı yada CSCİYİZ adresini ve hizmet aldığı server şirketine yönelik yapılacak bir saldırıda CSCİYİZ, gereken bilgileri hiçbir mahkeme bildirisi olmadan paylaşarak, gereken başvuruları yapma hakkına sahiptir.
  • CSCİYİZ kullanıcıları sitede okuduğu yazı, izleti ve görseli başka yerde paylaşması durumunda yada bu bilgilerden yararlandığı durumlarda sorumluluğu tamamen kendi üzerine almakla yükümlüdür.

CSCİYİZ Olarak Sorumluluklarımız

  • CSCİYİZ, yukarıda açıklanan şartlar dışında kullanıcılardan topladığı ve kullandığı kişisel bilgileri mahkeme kararı olmadan hiçbir resmi ve özel şirket yada kuruluşa açıklayamaz. Yorumlardan toplanan kişisel bilgileri şirketlere, kurumlara ve kamuya açıklayamaz, bunlardan çıkar sağlayamaz.
  • 3. parti yazılım (Google Analytics, Yandex Webvisor ve Metrica, WordPress, WordPress eklentileri gibi) ve hizmetlerden CSCİYİZ sorumlu değildir. Bu hizmetlerin ve firmaların kendi ilkeleri ve gizlilik sözleşmeleri vardır ve bu ilke ve sözleşmelere uygun davranabilirler. Dolayısıyla CSCİYİZ, kendi kontrol edebildiği bölümlerden sorumludur. bu sözleşme ve ilkeler ancak bu bölümlerde uygulanabilir.
  • Olası bir kanunsuzluk durumunda Türkiye Cumhuriyeti devletinin kanunları geçerli olacak, çatışma ve uyuşmazlık durumunda ise evrensel hukuk kanunları devreye girecektir.

Yukarıda belirtilen şartları CSCİYİZ, CSCİYİZ yöneticileri ve kullanıcılar kabul etmiş sayılır. BU ŞARTLARI KABUL ETMİYORSANIZ SİTEYİ KULLANMAYINIZ. Soru ve iletişim için csciyizcom@gmail.com mail adresini kullanabilirsiniz.
Son güncelleme: 14 Şubat 2018