Gizlilik Politikası, bilgilerinizi nasıl topladığımız, kullandığımız ve depoladığımız konusunda csciyiz.com ile kullacı arasında yapılmış bir sözleşmedir. Bu bilgileri hangi şartlar altında kimlere açıklayacağımız konusunda da kurallar içerir.

Kişisel Bilgilerin Toplanması ve Kullanımı

 • Csciyiz.com’a (bundan sonra CSCİYİZ olarak anılacak) gelen kişiler (bundan sonra kullanıcı olarak anılacak); CSCİYİZ’i görüntülemek için bir cihaz (telefon, tablet, bilgisayar) ve bir tarayıcı (Chrome, Firefox, Explorer vs) kullanır. CSCİYİZ daha iyi hizmet ve uyumluluk için bu bilgileri veritabanında toplar. Bu iş için Google Analytics, Yandex Metrica, Jetpack gibi şirket ve WordPress eklentileri kullanabilir.
 • Depolanan bilgiler arasında; ekran çözünürlüğü, tarayıcı bilgileri (çözünürlük, sürüm, isim vs), işletim sistemi ve özellikleri, ip adresi gibi çeşitli bilgiler mevcuttur. Eğer bir siteden yönlendiyle, yönlendiği sitenin bağlantı sayfası ve CSCİYİZ üzerinde tıkladığı linkler kayıt altına alınır. Ayrıca CSCİYİZ içinde geçirdiği süre, gezindiği sayfalar gibi çeşitli bilgiler depolanır. Bunları “cookies” yani Türkçesiyle çerezler ve Google Analytics, Yandex Metrica ve WordPress eklentileriyle sağlar yada CSCİYİZ içinde geliştirilen kodlarla yapar.
 • Yorum yaparken wordpress otomatik olarak mail adresi ve ip adresi gibi çeşitli bilgileri toplar ve kişisel olarak beyan ettiğini isim ve soyisim gibi bilgileri bildirir. Mail adresi sadece CSCİYİZ yöneticilerine görünür. Mail adresi ve ip bilgileri CSCİYİZ dışında başka amaçlar için kullanılmaz, satılmaz, mahkeme kararı olmadan resmi kuruluşlarla paylaşılamaz.

Toplanan Bilgiler Nerelerde Kullanılır?

 • CSCİYİZ arayüzü (tema) geliştirilirken, siteye gelen kullanıcıların çözünürlükleri, işletim sistemi, cihazının tipi ve sürümü, tarayıcı özellikleri göz önünde bulundurularak geliştirmeler yapılır.
 • IP adresinden ve dil özelliklerinden yola çıkılarak, CSCİYİZ kullanıcılarının hangi ülkelerden, hangi şehirlerden geldiği ve dil bilgileri göz önünde bulundurularak yazılacak yazılar ve özellikleri göz önünde bulundurulur.
 • 3. parti hizmetler (Google Analytics, Yandex Metrica, WordPress eklentileri) ile kişisel özellikleri belirlenir ve CSCİYİZ kullanıcılarına daha iyi hizmet verebilmek için bu bilgiler değerlendirilir.
 • CSCİYİZ kullanıcılarının geldiği bağlantılar, sitede gezindiği sayfalar ve kaldığı süre yine kullanıcılara daha iyi hizmet verebilmek için analiz edilir.

3. Parti Uygulamalar ve Teknolojiler

 • CSCİYİZ dışında, bulunduğumuz server (VOYAR TECHNOLOGIES LTD.), hizmet aldığımız Google, Yandex, WordPress ve WordPress eklentileri kendi kullanıcı sözleşmesi ve gizlilik ilkeleri ile hareket edebilmektedir.
 • CSCİYİZ içindeki Gizlilik Politikası, sadece CSCİYİZ ve hizmetlerine ait olan kısımlar ve kontrolü CSCİYİZ elinde olan bölümler için geçerlidir.

Bilgilerin Güvenliği

 • CSCİYİZ kendi kontrol ettiği bölümler için bilgilerini kimseyle paylaşmaz. Analiz ve geliştirme dışında hiçbir amaç için kulanamaz.
 • Başka şirket yada sitelerle paylaşmaz.
 • Mahkeme kararı olmadıkça, devlet yada başka kurum ve kuruluşlar ile paylaşmaz.

Csciyiz.com’u kullanan kullanıcılar bu ilkeleri kabul etmiş sayılır.
Son güncelleme: 14 Şubat 2018