Cfg Nasıl Çalıştırılır? Cfg Nedir? (Ayrıntılı Anlatım)

Merhaba csciyiz.com ziyaretçileri, bu yazımızda yoğun olarak gelen sorular arasında bulunan; cfg’leri nasıl kullanabilirim? Cfg ne işe yarar? sorularının yanıtını vereceğiz. Öncelikle cfg’nin nasıl çalıştırılması gerektiği ile başlayalım.

Cfg nasıl kullanılır?

1. adım: İndirdiğiniz .cfg dosyasını, counter strike oyununu kurmuş olduğunuz klasöre girip, /cstrike klasörünün içine atın.

2. adım: Oyuna girince ve servera bağlanmadan önce konsolu açarak exec cfgismi.cfg yazarak enter’a basın. Örnek: exec csciyiz.cfg

3. adım: İstediğiniz servera bağlanarak oyunun keyfini çıkarın.

Cfg nedir? Cfg ne işe yarar?

Cfg counter strike oyunu için içerisinde çeşitli ayarları barındıran bir config dosyasıdır. Birden fazla ayarı içinde barındırır, tek bir komut ile aktif edildiği için oyuncuların tüm ayarları tek tek konsola yazarak vakit kaybetmelerini önler. Cfg’de yer alan ayarlar her kullanıcı için standart olmayabilir yani bir oyuncu 5 sensitivity ile oynarken diğer oyuncu 1 sensitivity ile oynamaya alışmış olabilir. Dolayısıyla her cfg her oyuncuda harikalar yaratamaz. Cfg ve hileler kategorimizi sürekli güncelleyerek yeni cfgler ekliyor olacağız. Buradan kendinize en uygun cfg’yi deneyerek seçebilir ve oyun keyfinizi arttırabilirsiniz. Cfg bir oyuncunun sadece yardımcısıdır, oynayış ve yetenek her zaman cfgnin önündedir.

Csciyiz.com – Keyifli oyunlar dileriz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir